16:00 MATTHIAS ROMIR /de LIFE IS ...(SHORT STORIES)

MATTHIAS ROMIR /de

LIFE IS ...(SHORT STORIES)

ČTVRTEK / 18.7. / 16:00
VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
ŽIVOT JE...(POVÍDKY)

ŽIVOT JE...(POVÍDKY)

Představení „Život je … (povídky)“ je soubor vizuálních anekdot o velmi obyčejném šílenství každodenního života. Příběhy jsou někdy konkrétní, někdy abstraktní, někdy hlučné, někdy tiché, někdy legrační, někdy smutné. Umělec beze slov pojednává o strachu, smutcích a nadějích člověka, který se snaží vysvobodit ze svých pout a zároveň hledá oporu a bezpečí. Zasazený do hudby a krátkých video sekvencí se odhaluje jedinečný žonglérský styl Matthiase Romira, který je na hony vzdálen vybledlým cirkusovým klišé.

… „umělecký kus, který přenáší žonglérské umění do moderního života bez kompromisů ….. vynikající představení.“  (Nürnberger Nachrichten 2010)

… „ Matthias Romir nabízí zpoetizování života tím nejkrásnějším způsobem …….. obecenstvo je ohromeno a dojato zároveň.“   (Darmstädter Echo, 2010)

 

Představení uvádíme v rámci projektu Vindobona Express / From Berlin to Prague, no tickets needed, podpořeno Česko-německým fondem budoucnosti.

Vindobona Express
/ From Berlin to Prague, no tickets needed

Stejně tak jako vlak Vindobona Express projíždí napříč střední Evropou, stejně tak se náměstí a ulice v rámci Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi stávající místem setkávání středoevropského pouličního divadla a umění. 

Dvě zastávky rychlíku směřujícího od Baltu k Dunaji jsou pro nás klíčové – Berlín a Praha. Dvě metropole, každá s mnoha podobnými znaky, každá zároveň jiná a přesto tak propojené. Tradiční spojení mezi Německem a Českem bylo i pro nás inspirací pro projekt „Vindobona Express / From Berlin to Prague, no tickets needed“. A opravdu, vstupenky nebudou potřeba...divadlo v ulicích je pro každého.

Speciální projekt Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi Vindobona Express si klade za cíl prezentovat německé pouliční divadlo zaměřené na rodiny a děti. Stane se tak v Praze na Václavském náměstí 18. a 19. července a následně se projekt přesune 20. července na sesterský festival Živá ulice v Plzni. Věříme, že tento opomíjený žánr má své národnostní specifika a tak, jako jsme v minulých letech přiváželi do Prahy početné a nákladné soubory typu antagon theaterAKTion (2012), chceme se v letošním roce soustředit na tvorbu pro děti a jejich rodiče a konfrontovat ji s českou tradicí pouličního divadla zaměřeného na tvorbu pro rodiny.

MATTHIAS ROMIR

MATTHIAS ROMIR

Matthias Romir vyrůstal na festivalech evropské žonglérské scény. Jeviště poznával a zamiloval si jej už jako dítě. Po více než patnácti letech poznávání se v roce 2008 definitivně rozhodl věnovat se své vášni naplno. Od té doby vystupuje ve svých sólových ale i dalších představeních na festivalech, v divadlech i jiných akcích po celém světě.

Tento samouk proslul svým inovativním stylem žonglování, který kombinuje s jedinečným smyslem pro humor a zvláštně ujeté postavy. Představení, která jaksi mimochodem beze slov vyprávějí příběhy, velmi působí na početné obecenstvo.

Více info: Matthias Romir