17:00 DJUGGLEDY /de EL DIABOLO

DJUGGLEDY /de

EL DIABOLO

ČTVRTEK / 18.7. / 17:00
VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
EL DIABOLO

EL DIABOLO

Vzrušující melodie a pozitivní vibrace tvoří pozadí pro povznášející ďábelský zážitek cestou z Berlína. DJuggledy uvádí své představení „El Diabolo“ – směsici zábavy, pozitivní energie a ďábelské techniky na vysoké úrovni kombinovanou s originálními triky a nápady. Spontánním a výjimečným způsobem ovládá scénu, „ďábelský expres“ zanechává smějící se a tleskající publikum velmi dojaté.

Představení uvádíme v rámci projektu Vindobona Express.

 

Vindobona Express
/ From Berlin to Prague, no tickets needed

Stejně tak jako vlak Vindobona Express projíždí napříč střední Evropou, stejně tak se náměstí a ulice v rámci Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi stávající místem setkávání středoevropského pouličního divadla a umění.

Dvě zastávky rychlíku směřujícího od Baltu k Dunaji jsou pro nás klíčové – Berlín a Praha. Dvě metropole, každá s mnoha podobnými znaky, každá zároveň jiná a přesto tak propojené. Tradiční spojení mezi Německem a Českem bylo i pro nás inspirací pro projekt „Vindobona Express / From Berlin to Prague, no tickets needed“. A opravdu, vstupenky nebudou potřeba...divadlo v ulicích je pro každého.

Speciální projekt Mezinárodního festivalu pouličního divadla Za dveřmi Vindobona Express si klade za cíl prezentovat německé pouliční divadlo zaměřené na rodiny a děti. Stane se tak v Praze na Václavském náměstí 18. a 19. července a následně se projekt přesune 20. července na sesterský festival Živá ulice v Plzni. Věříme, že tento opomíjený žánr má své národnostní specifika a tak, jako jsme v minulých letech přiváželi do Prahy početné a nákladné soubory typu antagon theaterAKTion (2012), chceme se v letošním roce soustředit na tvorbu pro děti a jejich rodiče a konfrontovat ji s českou tradicí pouličního divadla zaměřeného na tvorbu pro rodiny.

DJUGGLEDY

DJUGGLEDY

Jan Manske jako DJuggledy je performer, žonglér a showman z Berlína, který vystupuje napříč Evropou od roku 2000. Od té doby vytvořil tři různá představení. V roce 2005 zúročil své zkušenosti v cenou ověnčeném „El Diabolo“, se kterým se zúčastnil mnoha proslulých festivalů ve více než 20 zemích

- Worldbuskersfestival Christchurch (NZ)
- Limburg Festival (NL)
- SZIGET Festival (HU)
- ComedyArts Festival Moers (D)
- I.S.T.F. Gent (B)
- La Mercé Barcelona (ESP/CAT)
- ZOMER Menen/ Lauwe (B)
- Akko Fringe (ISR)
- Theaterfestival Boulevard (NL)
- Gauklerfestival Attendorn (D)
 
Více info: DJuggledy