17:00 DÉCALAGES /cz/fr VELVET BLUES

DÉCALAGES /cz/fr

VELVET BLUES

PÁTEK / 19.7. / 17:00
VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
VELVET BLUES

VELVET BLUES

Představení Velvet Blues poskládané do mozaiky vzdušné akrobacie a zpěvů objevuje nečekané a komické stránky každodennosti.

Seiline a Salvi jsou tu, aby zpívali – každý po svém -  svoje blues, aby vyzpívali své splíny. Chtějí dát svému životu smysl, zapomenutý a ztracený, a čas od času jej najdou v některé z písní. Jak se dobrat k podstatě naší doby, jak najít ideál svobody, který je dnes stále častěji opomíjený, překrucovaný a popíraný?

Je třeba se vzbouřit, udělat revoluci a na své splíny udělat dlouhý nos!

Toto představení je poctou všem revolucím, od „sametové“ až po naše malé vnitřní revolty.

„Tragédie moderního člověka není v tom, že člověk toho stále méně ví o smyslu vlastního života, ale že mu to stále méně vadí“. Václav Havel – Dopisy Olze

DÉCALAGES

DÉCALAGES

Česko - francouzský divadelní soubor Décalages sídlící v Praze založili Seiline Vallée a Salvi Salvatore v roce 2007. Oba umělci se setkali v rámci svého angažmá v Divadle Continuo, kde se jejich nejvýznamnějším projektem stala vysoko ceněná inscenace Letokruhy.

Ve své tvorbě využívají vizuální jazyk, který je směsicí vzdušné akrobacie, hudby a tance, často v něm velkou roli hraje i scénografie a činoherectví. Décalages mají za sebou zatím 4 samostatně realizované inscenace: Posedlost (režie Irina Andreeva, 2007), TaBALADA (režijní a dramaturgická spolupráce Zoja Mikotová, 2008), Bez Země (režie Véronic Joly, 2009) a Na Větvi! (režie Pierre Nadaud, 2012).  Premiérovým projektem roku 2013 je inscenace Velvet Blues.

Více info: Décalages - divadlo v pohybu