16:00 WARIOT IDEAL /cz FUNEBRÁCI

WARIOT IDEAL /cz

FUNEBRÁCI

ÚTERÝ / 16.7. / 16:00
PRŮVODOVÉ PŘEDSTAVENÍ, ZAČÁTEK: VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
FUNEBRÁCI

FUNEBRÁCI

Groteskní eskapáda bez začátku i konce, o čtyřech funebrácích s pohřební kapelou v zádech, o dlouhé cestě, těžkém břemenu a jediném cíli.

S rakví na ramenou procházejí městem, hledají místo, kam nebožtíka pohřbít. Místa je málo, všechny volné parcely už skoupili developeři, cesta se zdá být nekonečnou a Funebrákům ubývá sil, je čas si odpočinout. Chmurnému průvodu však není dopřána ani chvilka klidu, rakev se mění v loutkové divadlo či kulečníkový stůl, samotní aktéři v kouzelníky a kabaretní umělce...

Poslední cesta k vytouženému cíli – pohřbu, je příliš klikatá, plná nástrah a nečekaných překážek.


Autoři, performeři: Jan Dörner, Jan Kalivoda, Vojta Švejda, Michael Vodenka

Muzikanti: Václav Kalivoda, Lukáš Kalivoda / Martin Zpěvák

Scénografie: Lucia Škandíková

Produkce: Milena Fabiánová

WARIOT IDEAL

WARIOT IDEAL

Tvůrčí seskupení Wariot Ideal vzniklo roku 2009 pozvolným spojením herce a mima Vojty Švejdy s uměleckou skupinou „Adriatik uvádí“ . Výsledkem této spolupráce je řada výrazných projektů české alternativní scény. Skupinu tvoří umělci věnující se autorskému divadlu, filmu, zvuku a světelné­mu designu, převážně se zaměřují na divadelní tvorbu, improvizaci, a hudbu. Hledají nové možnosti
v oblastech umě­leckého výrazu, prezentují jedinečná komediálně laděná díla reflektující aktuální dění našich životů a doby.

Svá představení prezentují na několika pražských scénách, v mnoha městech České republiky
i v zahraničí (Španělsko, U.S.A ., Bosna a Herzegovina, Itálie, Maďarsko, Anglie, Francie, Rakousko, Slovensko a Litva).

Věnují se také koncertním činnostem se svými hudebními tělesy - „Woříšci“ a „Šedesátiny Jarky N“.