18:00 DIVADLO NORIHO SAWY /jap/cz UMĚNÍ BÝTI NEVIDITELNÝM

DIVADLO NORIHO SAWY /jap/cz

UMĚNÍ BÝTI NEVIDITELNÝM

ÚTERÝ / 16.7. / 18:00
VÁCLAVSKÉ NÁMĚSTÍ
UMĚNÍ BÝTI NEVIDITELNÝM

UMĚNÍ BÝTI NEVIDITELNÝM

Vlkoryb, nejdravější česká loutka, vyplouvá z mořských vln. A má hlad. Naštěstí japonská Karkulka není žádná naivní holčička a babička nadarmo necvičila bojové umění. Jak dopadne jejich setkání? Už teď je jasné, že to nebude žádná pohádka, ale zápas v rapovém rytmu s písničkami, které už z hlavy nevyženete.

Vlkoryb: Dobrý den, mám chuť na důchodce
Nerad bych vypadal nějak krotce
Tak doufám, že krotce nevypadám
Tohle jsou zuby a tohle je chřtán
 
Babička: - moc pěkné, to máte od přírody?
Já zrovna vařím mořské plody
Mořské plody vařím zrovna já
taková hladová návštěva!?
 
Vlkoryb: Tak račte dál babi, račte dál
Nejsem tu, abych se usmíval... 

Nori Sawa se ve své nejnovější inscenaci vydává na nejistý terén pouličního divadla pro děti a přivádí na ulici šestimetrového vlkoryba.Třicetiminutová inscenace nově kombinuje loutkové divadlo s živým zpěvem a pohybovou akrobacií. Představení nejen pro milovníky moře, velkých loutek, dobrého zpěvu a salt mortale. 

DIVADLO NORIHO SAWY

DIVADLO NORIHO SAWY

Pop-up company, která vznikla v roce 2013 ve spolupráci nad novým představením Umění býti neviditelným: Vlkoryb. Vedle režiséra Noriho Sawy jde o seskupení herců se zálibou ve velkých loutkách: Kuba Gottwald, Pavla Richta a Filip Šebšajevič, zpěvačky Iris Kristekové a herečky / tanečnice Míši Hadoušovské. Původně měla hrát roli babičky Ira Andreeva, ta se však nešťastně zranila, takže nakonec přispěla hlavně svými choreografiemi. Pro pohádkový muzikál složil hudbu neuvěřitelný pianista David Hlaváč a texty Jakub Folvarčný.

"V roce 2013 se mi skrze projekt Umění býti neviditelným splnily tři životní přání. Podařilo se nám uspořádat workshop na výrobu japonských loutek v Praze. Dostal jsem možnost pracovat na společně s mojí Irou Andreevou z Teatru Novogo Fronta, se kterou jsem před dvaceti lety tančil. A nakonec měla v červnu premiéru moje první pouliční inscenace, s fantastickými mladými lidmi s obrovským nasazení,. Teď mohu v klidu umřít." říká ke vzniku představení Vlkoryb režisér Nori Sawa.

Námět, režie, výtvarná koncepce: Noriyuki Sawa
Výtvarná spolupráce: Yumi Hayashi, Kaori Sawa, Carlos Acevedo Correa, Sota Sakuma a Nanouche Oriano, Raquel Reinoso, Helena Skovierová
Hudba a texty písní: David Hlaváč a Jakub Folvarčný
Choreografie: Irina Andreeva
Hrají: Jakub Gottwald, Pavel Richta, Filip Šebšajevič, Irena Kristeková, Michaela Hadušovská/ Irina Andreeva
Produkce: Táňa Švehlová, ART Prometheus o.s.